Novinky 2013

14.07.2013 11:35

Síce v lete moc nepretekáme,ale tento dvojdňový pretek som si nechcela nechať ujsť. Nie len kvôli tomu, že išlo o pretek s názvom Russell Cup 2013, ale hlavne kvôli parkúrom od rozhodcu Tomáša Glabazňu. Ešte sme jeho parkúry na pretekoch nebehali, ale zhruba som vedela o čo pôjde. Navyše som čo to počula, hehe, tak som si to chcela vyskúšať zabehnúť. A poviem Vám, že išlo o najlepšie parkúry aké som kedy behala na pretekoch. Mali vlastnú „myšlienku“, boli dynamické, rýchle a vôbec nie nudné pre psa ani psovoda. Bežali sa open behy a skúšky. Elvis ešte naposledy bežal skúšky v A1. Odteraz už len v katgórii A2 :-). Bola som milo prekvapená, že Elvis aj napriek horúčave chcel behať. Napokon sme si vybehali v súčte skúšok za sobotu krásne 2.miesto a v súčte za nedeľu ešte krajšie 1.miesto :-).  Okrem toho sa Elvis stal THE BEST RUSSELL MEDIUM čiže najlepším Russell Terrierom v kategórii medium :-). V open behoch sme sa neumiestnili, ale myslím, že sme ich zabehli veľmi pekne.

Dve skúšky v MA2 som si odbehla ako doskokan, s fenkou Dinka. A šlo nám to :-).

Zopár fotiek si môžete pozrieť na rajčinke. Videá doplním niekedy v budúcnosti, keď bude viac času, hehe.

12.07.2013 15:15

V lete sa venujeme všetkému možnému ako sú napríklad prechádzky kade tade, občas idem s Elvisom behať do lesíka alebo na bicykel. Elvis takmer každý deň pláve alebo len tak behá s tenisákom, chodíme na turistiku atď. Minulý víkend sme boli na chate na Kysuciach a Elvis nám bol všade parťákom. Chodili sme na túry alebo na prechádzky do okolia. Elvis dokonca zvládol svoju prvú jazdu na sedačkovej lanovke. On bol v pohode, užíval si to, ale pre mňa to bol trošku stres hehe. Celkovo to bola taká pohodová kratšia dovolenka. Konečne oddych, na ktorý sme sa tak tešili :-).

Zopár fotiek z predĺženého víkendu si môžete pozrieť TU.

23.06.2013 14:32

Po nie moc dlhej pauze od pretekov v agility sme sa predsa vybrali do Vysokej pri Morave na neoficiálne preteky Mini Tunel Cup. Parkúry boli zábavné a pozostávali najmä z tunelov, takže aj psíky sa mohli riadne vyšantiť :-). Z tohto preteku sme si s Elvisom odniesli dve víťazné 1.miesta :-).

Do súťaže bol zaradený aj beh s názvom "Bež s kým chceš". Využila som teda možnosť a prvý krát som si takto súťažne zabehala aj s iným psíkom a to s borderkou My Fellow Aislinn Shelby. Poviem Vám, že je to teda riadne iné bežať v kategórii large a ešte aj s tak rýchlou a vnímavou fenou akou Shelby je :-). Ale páčilo sa mi to, aj keď za smallíka alebo mediáka by som asi nemenila, hehe. So Shelbynkou sme do cieľa zabehli v najlepšom čase a vyhrali tak 1.miesto v kategórii large pokročilých.

Elvisko zase bežal s kamarátkou Luciou a tiež si spolu vybehali 1.miesto. Šlo im to veľmi pekne :-).

Zopár fotiek z vyhodnotenia si môžete pozrieť TU. Videá doplním neskôr.

17.06.2013 10:10

Keďže som dlho neaktualizovala a toľko sa toho udialo za posledné mesiace, poďme pekne  po poriadku :-).

Máme za sebou kopec agility pretekov, ktoré sme stihli ešte pred letom. Aj keď bez tréningov, ale myslím, že sa celkom vydarili. Okrem teda skoro všetkých odskočených zón na Áčku, ktoré musíme dotrénovať, hehe.

Ešte v apríli sme sa zúčastnili dvojdňového Skúškového maratónu na Kamennom mlyne. Ako to vyplýva z názvu, behali sa tu iba skúšky. Elvis štartoval klasicky v kategórii MA1. V sobotu v prvej skúške sme sa diskli hneď za slalomom, keď som Elvisovi trošku ušla, stratil tempo, vynechal tyčku a šup do tunela. Druhý beh v skúške bol lepší, plynulejší, s druhým najlepším časom a s jednou chybou za odskočenú zónu na Áčku. V súčte skúšok za tento deň sme skončili na 7.mieste/13.tímov.

V nedeľnej prvej skúške sme síce dobehli s troma chybami za zhodenú tyčku, odskočenú zónu na Áčku a kladine,ale s najlepším časom. V druhom behu sme dostali jedno odmietnutie. V súčte oboch skúšok za tento deň, sme sa teda umiestnili na krásnom 3.mieste/13.tímov.

Oba dni a všetky behy považujem za vydarené, takže spokojnosť s Elvisovými výkonmi :-).

O víkend neskôr nasledoval ďaľší dvojdňový agility pretek Šintavský pohár. Bol skutočne náročný ako aj pre psov, aj pre psovodov. Behalo sa v teple od rána do večera a každý tím si za deň odbehol tri behy. V sobotu sme odštarovali hneď skúškou MA1 a do cieľa sme dobehli s najlepším časom s jednou chybou za opäť skočenú zónu na Áčku.  Druhý beh sa bežala jumping skúška MA1 a v cieli sme boli s najlepším časom, s jednou odmietačkou v slalome. V súčte skúšok za sobotu sme sa teda umiestnili na krásnom 2.mieste/10.tímov. Nakoniec  sa bežal open agility CACAg a v tomto behu sme skončili na 7.mieste/32.tímov. A opäť už naša klasika, chyba za odskočenú zónu na Áčku.

Druhý deň bol o čosi horší, čo sa týka Elvisovej výkonnosti, ktorá postupne klesala. Bolo vidieť, že už to ho má dosť,ale bojovali sme. Začínali sme skúškou MA1. Zas jedna chyba za skočenú zónu na Áčku a jedno odmietnutie v slalome, aj keď s druhým najlepším časom. Nasledovala jumping skúška MA1 do ktorej sa Elvisovi už moc nechcelo. Dve chyby, ale dobehli sme, to je hlavné. V súčte skúšok sme teda obsadili krásne 3.miesto/10.tímov. Konečne nás čakal posledný beh a to open jumping CACAg a tu sme dobehli na 23.miesto/33.tímov.

Na posledné vyhodnotenie som už ani Elvisa nebrala a nechala ho pekne oddychovať, veď si to zaslúžil :-). Za oba dni sa ešte vyhodnocoval súčet open behov CACAg (jumping+agility), kde sme sa vôbec nestratili v slušnej konkurencii A1,A2,A3 tímov a na prekvapenie sa nám podarilo obsadiť perfektné 14.miesto/36.tímov, také isté umiestnenie aj v Grand Prix Medium.

V tejto veľkej konkurencii tímov, prevažne zahraničných, sa nám darilo a Elvis sa skutočne snažil, aj napriek teplu, ktoré tak Elvis nemá rád a hlavne psychickej únave. Všetky parkúry Elvisovi sadli a pekne sa odreprezentoval.  Keď chce, je to veľký šikulák :-).

Nasledoval  ďaľší pretek a to MSR teriérov a pohár MKK Kopánka. Na tomto preteku sa nám moc nedarilo a vôbec nám nič s Elvisom nevychádzalo. Hlavne nám chýbala súhra. No proste sme si nerozumeli, hehe. Bežali sa tri open behy. V open agility sme sa diskli, v open jumpingu tiež a posledný beh open špeciál bol skutočne špeciálny, poznamenaný mojom špeciálnym pádom za slalomom (máte sa na čo tešiť vo videjku, hehe), ale dobehli sme na peknom 4.mieste/31. tímov. V celkových výsledkov sme obsadili 22.miesto/31.tímov a vo vyhodnotení Majstra SR teriérov v kategórii medium 8.miesto/14.tímov.

Všetky videá z pretekov z pretekov uverejním po ich spracovaní. Snáď čoskoro. Zopár fotiek si môžete pozrieť na našej rajčinke.

22.04.2013 14:34

Ďalší pretek agility tejto sezóny. V sobotu sme sa zúčastnili Žitnoostrovských skúšok. Elvis síce koncom minulého roka splnil podmienky pre prestup do výkonostnej kategórie MA2, ale po dlhšom váhaní sme sa rozhodli ešte zostať v kategórii MA1. Hlavne my sa nikam neponáhlame a preto si myslím, že na MA2 máme ešte čas :-). Ale späť k preteku... Pretek sa nám opäť vydaril a môj Elvis ma príjemne prekvapil a potešil :-).

V prvom behu (skúške) sme sa umiestnili na nádhernom 1.mieste, s najlepším časom, aj keď s jednou chybou. Druhý beh (skúška) opäť krásny v Elvisovom podaní, až dokiaľ som neurobila takú hlúposť vo vedení, že som Elvisa z nepochopiteľných dôvodov zle naviedla, až som ho diskla. Normálne doteraz nechápem zo seba, hehe. Nevadííí, ideme ďalej... :-). Zopár fotiek nájdete na rajčine a videjko uverením niekedy neskôr.