Novinky 2013

23.11.2013 15:46

Dnes sú to presne 4. roky, čo je tu s nami Elvis. Všetko najlepšie môj najmilovanejší. Som rada, že ťa mám!

Všetko najlepšie prajeme aj obom súrodencom Jasmíne a Jaspisovi z J-vrhu  :-)

  

21.10.2013 23:38

Tak a máme za sebou posledné agility preteky tejto sezóny. Ukončili sme ju na Agi Halloweene, na víkendovom preteku. Behali sa tu len open behy a rozhodca Roman Lukáč ml. si pre nás pripravil pekelne ťažké parkúry, o čom svedčilo veľa diskov, hehe. Na prekvapenie, naše boli len dva, za každý deň jeden :-)

V sobotu sa mi vôbec nebehalo dobre, z čoho vyplývalo aj moje neisté vedenie. Naopak Elvisa musím opäť pochváliť, že aj napriek tomu, ho behanie so mnou neodradilo. Robí mi skutočne veľkú radosť :-). V prvom behu "o naj. netopiera" sme zabehli na 4. mieste/19. s jedným odmietnutím. V druhom behu "o naj. bosorku" sme sa DISKli a posledný beh "o naj. tekvičku" sme dobehli na 7.mieste/19. Celkom slušné výkony :-).

V nedeľu som sa viac snažila a asi nám aj šťastie trošku prialo. V "prekliatom agility" behu sme sa umiestnili na krásnom 2.mieste/19. s jedným odmietnutím, ale s najlepším časom :-). V druhom behu s názvom "strašideľný jumping" sme sa tiež umiestnili na krásnom 2.mieste/19. a čo je najpodstatnejšie...zabehli sme čistý beh...jupíííí. V poslednom "magickom jumpingu" sme sa diskli.

Pekné ukončenie agility sezóny a teda už sa teším na tú novú :-).

Videá zo všetkých tohtoročných pretekov doplním snáď v zime, keď bude viac času, hehe.

 

14.10.2013 13:49

Elvis si na tréningu v Borinke odbehol posledné tri spoločné coursingové behy, ktoré mu chýbali na dokončenie coursingovej licencie. Sparingom mu bola parsonka Dancan´s Marguerite a parson Denzel Quod Bonum.

Týmto Elvis splnil podmienky pre udelenie coursingovej licencie, čo znamená, že môže oficiálne začať pretekať :-).

14.10.2013 13:21

Zas a znova sme boli na ďaľšej dvojdňovej intenzívke agility s našou obľúbenou trénerkou Luckou Dostálovou :-). Tentokrát na cvičáku Jumping Dogs v Ledniciach (ČR). Opäť to bola vydarená, pohodová a veselá akcia. Lucka si pre nás pripravila technicky náročné parkúry asi z 30tich prekážok. Zopakovali sme aj otočky, ktoré sme sa u Lucky naučili už minule. Sekvencie boli náročné, ale po celom dni trénovania sme sa dostali až do cieľa ...jupíííí :-). Bol to boj, ktorý sme nakoniec zvládli a verím, že sme sa zas posunuli aspoň o krôčik dopredu. Zopár fotiek z intenzívky s Luckou si môžete pozrieť u nás na rajčinke.

A ako Lucka hovorí: "V agility problémy neexistujú, sú to len výzvy!!!".

28.09.2013 10:55

Vybrali sme sa do susedného Česka na neoficiálny pretek v agility Burčák Cup. Síce odkedy pretekáme oficiálne, nie je dôvod chodiť po neoficiálnych pretekoch a radšej uprednostním pretek s oficiálnym rozhodcom. Tu som sa rozhodla inak a šli sme hlavne ako doprovod kamarátke Lucke. Ako to obvykle chodí, vyrazili sme skoro ráno. Cestou na pretek sme našli na ceste sedieť staručkého psíka. Neváhali sme a zastavili, že sa na neho pozrieme či je v poriadku a odplašíme ho aspoň z cesty. Lenže on len rezignovane a zúfalo sedel a vôbec mu nevadilo, že okolo neho prechádzajú autá. Zranený nebol, ale zrejme ho niekto pri tej ceste nechal. Naložili sme ho do auta, zobrali na pretek a už nás bolo viac :-). Nechali sme ho v teple v aute, pretože bol celý premrznutý, dali najesť, napiť, obvovali najbližšie útulky a ešte v tej deň sa dostal do domáceho útulku Minaret (Lednice) :-)

Ale späť k agility... behali sa tu tri behy. V tuneliáde pre pretekárov sme sa diskli. Elvis behal tak nadšene a rýchlo, že som sa zamotala a celé mu to poplietla. Aj tak sme radostne dobehli do cieľa :-). Nasledoval jumping a agility beh pre pretekárov. V oboch behoch sme sa diskli. Zas mojou chybou. Akosi som to celé neustála a podcenila dosť vecí v parkúre...proste odflákla. Hnevala som sa na seba, no asi som nemala svoj deň.

Aj napriek tomu to bol príjemný deň s fajn ľuďmi a s výbornou atmosférou, ktorú vytvorili organizátori preteku Jumping Dogs Lednice . A hlavne, Elvis mi robil len a len radosť a misia aneb záchrana a umiestnenie nájdeneho psíka bola úspešne dokončená :-). 

  

 

1 | 2 | 3 | 4 >>