Niečo o mne...o nás

 

Volám sa Jantar Paleur a bývam v Bratislave. Moji paničkovia ma volajú Elvis :-), ale niekedy mi povedia aj Elvisko alebo Fuj!, to záleží od toho či poslúcham alebo nie. Meno Elvis som dostal po najväčšom kráľovi rock & rollu na svete, tak som na neho patrične hrdý :-). Som čistokrvný Parson Russell Terrier.

Narodil som sa 23.novembra 2009 vo Valašskom Meziříči (ČR) v chovnej stanici Paleur u pani Leony Urbanovej. Som originálny potomok mojej maminy Alenky z Velfíku a otecka Little Trouble Frazzla. Po nich som samozrejme zdedil pravú a nefalšovanú teriérovskú povahu :-). Spolu so mnou prišli na svet ešte 2 súrodenci, Jaspis a Jasmína.

Moja panička Kaťuš bola s pani Leonou v kontakte ešte skôr, ako som sa mal narodiť. Hneď ako sa dozvedela radostnú správu o mojom plánovanom príchode na svet, neváhala a hneď si ma "rezervovala". Mal som byť síce fenka, ale nevadí, aj tak ma nadovšetko milujú :-). Od tej chvíle, deň čo deň sa na mňa neustále pýtala, až jej zvedavosť nedovolila a prišla sa na mňa prvý krát aj pozrieť. Odvtedy už len počitala dni a nevedela sa ma dočkať. Nakoniec prišiel ten "deň D" a odviezli si ma do Bratislavy. Síce bez mojich rodičov, mojich súrodencov a celej svorky, ale dávajú mi to čo potrebujem-veľa lásky, tak som tu šťastný.

Keďže som správny a zdravý teriér mám energie na rozdávanie. Som milý, veselý, živý psík, priateľský k ľuďom a k ostaným psíkom. Som za každú hru a srandu. Rád sa hrám s plyšákmi, s pískačmi, rád sa o nich naťahujem a aportujem. S Katkou a Dušanom beháme kade tade po vonku, vymýšľajú mi všelijaké hry, aby ma uťahali, ale ja sa aj tak najviac vždy vyjaším s inými psíkmi...hehe. V poslednom čase prechádzam tvrdou disciplínou keďže som v puberte. Ale ja si aj tak občas robím čo chcem a môžu sa aj všetci postaviť na hlavu :D. Je toho veľa čo by ste mali o mne vedieť, preto by ste ma mali spoznať :-). Tak už sa teším na nových kamarátov.  A zo všetkého najradšej mám jedlo. Zožeriem hocikde, hocičo od hocikoho.

Zaobstarali si ma hlavne pre radosť, ako spoločníka na dlhé prechádzky a na šport. Momentálne sa venujeme trošku agility, coursingu, dostihom, norovanie, dogfrisbee, učím sa všelijaké triky a hlavne stále pilujeme poslušnosť. No uvidíme čo ma najviac chytí. Rozhodne plány a ambície máme. Dúfam, že ich v ničom nesklamem a budem pre nich dobrým a verným kamarátom :-).