Novinky 2011

23.12.2011 15:30

ĎAKUJEME VÁM ZA NÁVŠTEVNOSŤ NAšEJ STRÁNKY A PRAJEME VÁM KRÁSNE PREŽITIE VIANOČNÝCH SVIATKOV A DO NOVÉHO ROKA 2012 VEĽA ZDRAVIA, ŠTASTIA, ÚSPECHOV A SPOKOJNÝ ŽIVOT S VAŠIMI PSÍKMI :-)

Ako "Elvis" čaká na Ježiska  (Dog´s X-mas...waiting on Santa)

06.12.2011 13:45

V nedeľu sme sa zúčatnili 1.ročníka Dog Military Parkúru. Princípom "military parkúru" je prekonávanie rôznych prekážok, prírodných či umelých psovodom a jeho psom. Okrem samotného parkúru sme si vyskúšali aj "orientáciu v teréne" pomocou buzoly na čas a "prvú pomoc" svojmu psíkovi, ktorá spočívala v obviazaní labky a slalom pomedzi pneumatiky tiež na čas. Celkom sranda :-). A čo ma najviac teší je, že som si konečne vyskúšala zlaňovanie. Mať tak veľkého psa, tak aj so psom,ale bohužiaľ nemali postroj pre malých psov. Naše výsledky boli priemerné, ale v "orientácii v teréne" sme sa umiestnili na 3.mieste. Jednou vetou, super akcia, výborne zorganizovaná Bratislavskou kynologickou záchrannou brigádou. Okrem víťazov si aj všetci zúčastnení psovodi a psi odniesli mikulášske balíčky :-). Tešíme sa na ďaľší ročník.

Fotky si môžete pozrieť na stránke Dog Military parkúr TU.

23.11.2011 13:35

Dnes J-vrh (Little Trouble Frazzle x Alenka z Velfíku) oslávil svoje 2.narodeniny. Jantarovi (Elvis), Jasmíne a Jaspisovi (Luca) prajeme všetko najlepšie !!!

Elvis sa obdaroval a odmenil aj sám, keď vonku kompletne vyžral bezdomovecký brloh....fuj. Od nás dostal nejaké tie hračky, pamlsky a tortu :-).

02.11.2011 15:05

Vrátili sme sa z Košíc, kde sme boli na návšteve a popri tom sme si odbehli na neoficiálne preteky „Agility pre všetkých IV.“.  Tentokrát sme behali už v kategórii pretekárov. V prvý beh (open agility) sme zabehli celkom pekne, s jednou chybou, zhodenou tyčkou. V druhom behu (open jumping) DISK, mojou chybou ako zvyčajne, hehe. Vyhodnocoval sa súčet behov a Elvis nakoniec skončil na peknom 4.mieste. Na vyhodnotenie sme už nepočkali a tak sme si neprevzali „zemiakovú medajlu“, nevadíííí :-). Fotky nemáme, video si môžete pozrieť TU.

V poslednom čase veľmi málo trénujeme agility, preto sme využili možnosť zatrénovať si pod vedením Markéty Lovaszovej. Na jej tréningu som sa naučila veľa, hlavne čo sa týka vedenia psa a odniesla som si množstvo rád ohľadom agility a aj samotnej pozitívnej motivácie :-). Teším sa tomu.

25.10.2011 09:33

Skvelý agility seminár pod vedením Olgy Edrovej je za nami. Naučili sme sa množstvo nových vecí, koré si musím momentálne uležať v hlave a potom ich začať aplikovať do výcviku. Dozvedela som sa, kde máme rezervy a na čom hlavne musíme popracovať a zamakať. Seminár sa mi veľmi páčil a som skutočne rada, že som nezaváhala a nakoniec sa ho zúčastnila.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>