17.06.2013 10:10

Keďže som dlho neaktualizovala a toľko sa toho udialo za posledné mesiace, poďme pekne  po poriadku :-).

Máme za sebou kopec agility pretekov, ktoré sme stihli ešte pred letom. Aj keď bez tréningov, ale myslím, že sa celkom vydarili. Okrem teda skoro všetkých odskočených zón na Áčku, ktoré musíme dotrénovať, hehe.

Ešte v apríli sme sa zúčastnili dvojdňového Skúškového maratónu na Kamennom mlyne. Ako to vyplýva z názvu, behali sa tu iba skúšky. Elvis štartoval klasicky v kategórii MA1. V sobotu v prvej skúške sme sa diskli hneď za slalomom, keď som Elvisovi trošku ušla, stratil tempo, vynechal tyčku a šup do tunela. Druhý beh v skúške bol lepší, plynulejší, s druhým najlepším časom a s jednou chybou za odskočenú zónu na Áčku. V súčte skúšok za tento deň sme skončili na 7.mieste/13.tímov.

V nedeľnej prvej skúške sme síce dobehli s troma chybami za zhodenú tyčku, odskočenú zónu na Áčku a kladine,ale s najlepším časom. V druhom behu sme dostali jedno odmietnutie. V súčte oboch skúšok za tento deň, sme sa teda umiestnili na krásnom 3.mieste/13.tímov.

Oba dni a všetky behy považujem za vydarené, takže spokojnosť s Elvisovými výkonmi :-).

O víkend neskôr nasledoval ďaľší dvojdňový agility pretek Šintavský pohár. Bol skutočne náročný ako aj pre psov, aj pre psovodov. Behalo sa v teple od rána do večera a každý tím si za deň odbehol tri behy. V sobotu sme odštarovali hneď skúškou MA1 a do cieľa sme dobehli s najlepším časom s jednou chybou za opäť skočenú zónu na Áčku.  Druhý beh sa bežala jumping skúška MA1 a v cieli sme boli s najlepším časom, s jednou odmietačkou v slalome. V súčte skúšok za sobotu sme sa teda umiestnili na krásnom 2.mieste/10.tímov. Nakoniec  sa bežal open agility CACAg a v tomto behu sme skončili na 7.mieste/32.tímov. A opäť už naša klasika, chyba za odskočenú zónu na Áčku.

Druhý deň bol o čosi horší, čo sa týka Elvisovej výkonnosti, ktorá postupne klesala. Bolo vidieť, že už to ho má dosť,ale bojovali sme. Začínali sme skúškou MA1. Zas jedna chyba za skočenú zónu na Áčku a jedno odmietnutie v slalome, aj keď s druhým najlepším časom. Nasledovala jumping skúška MA1 do ktorej sa Elvisovi už moc nechcelo. Dve chyby, ale dobehli sme, to je hlavné. V súčte skúšok sme teda obsadili krásne 3.miesto/10.tímov. Konečne nás čakal posledný beh a to open jumping CACAg a tu sme dobehli na 23.miesto/33.tímov.

Na posledné vyhodnotenie som už ani Elvisa nebrala a nechala ho pekne oddychovať, veď si to zaslúžil :-). Za oba dni sa ešte vyhodnocoval súčet open behov CACAg (jumping+agility), kde sme sa vôbec nestratili v slušnej konkurencii A1,A2,A3 tímov a na prekvapenie sa nám podarilo obsadiť perfektné 14.miesto/36.tímov, také isté umiestnenie aj v Grand Prix Medium.

V tejto veľkej konkurencii tímov, prevažne zahraničných, sa nám darilo a Elvis sa skutočne snažil, aj napriek teplu, ktoré tak Elvis nemá rád a hlavne psychickej únave. Všetky parkúry Elvisovi sadli a pekne sa odreprezentoval.  Keď chce, je to veľký šikulák :-).

Nasledoval  ďaľší pretek a to MSR teriérov a pohár MKK Kopánka. Na tomto preteku sa nám moc nedarilo a vôbec nám nič s Elvisom nevychádzalo. Hlavne nám chýbala súhra. No proste sme si nerozumeli, hehe. Bežali sa tri open behy. V open agility sme sa diskli, v open jumpingu tiež a posledný beh open špeciál bol skutočne špeciálny, poznamenaný mojom špeciálnym pádom za slalomom (máte sa na čo tešiť vo videjku, hehe), ale dobehli sme na peknom 4.mieste/31. tímov. V celkových výsledkov sme obsadili 22.miesto/31.tímov a vo vyhodnotení Majstra SR teriérov v kategórii medium 8.miesto/14.tímov.

Všetky videá z pretekov z pretekov uverejním po ich spracovaní. Snáď čoskoro. Zopár fotiek si môžete pozrieť na našej rajčinke.