Ďalší Elvisov víkend

27.04.2010 16:27

Tak...zas ďalší víkend, ktorý sa ako obvykle točil hlavne okolo Elvisa :-). Tento víkend sme mali od začiatku naplánovaný step by step.

Po dohovore s Bibianou z ch.s. Fox Meadow´s sme sa k nej vybrali v sobotu na trímovanie. No, popravde Elvis to už potreboval, pretože bol riadne zarastený od uší až po chvost, čo dalo Bibiane aj zabrať...hehe. Z jeho hune bol plný natlačený sáčok chlpov a to sa nám stále zdalo, že furt by bolo na ňom čo trímovať. Elvis stál prvý krát na trímovacom stole a ani samotné trímovanie mu nejak neprekážalo. A keďže bol Elvis tak pekne upravený, skúsili sme ho vyfotiť aj vo výstavnom postoji. Vyzeral pekne, síce už nie tak šteniatkovsky, ale skôr dospelo. Už len dopilovať postoj a chôdzu a hor sa na nejakú výstavu......hmmmm :-).

Návšteva u Bibiany sa Elvisovi očividne páčila, najmä pobehovanie po záhrade, válanie sa na krásnej zelenej tráve a vyskúšal si aj psiu športovú disciplínu "coursing" .

Aj nedeľa patrila hlavne Elvisovi. Po výcviku poslušnosti sme sa vybrali na norovací tréning. Pre uzrejmenie...Elvis netrénoval, ale šli sme sa pozrieť ako taký tréning prebieha. Boli tam rôzne plemená teriérov, aj Parsoni :-). Na tréning prišla aj Bibiana s fenkou Banshee, ktorá aj napriek tomu, že bola v nore len druhý krát, bola veľmi šikovná, pracovala s obrovským nadšením a akoby presne vedela čo s líškou má robiť. Bolo vidieť, že ju to naozaj baví. Po nore sa pohybovala ako skúsený poľovnícky pes a líšku hlásila neúnavným štekaním.

Nakoniec aj Elvis (najmladší účastnik) si šiel čuchnúť k líške, ktorá bola v brlohu za mriežkou. V nore si trošku pochodil a poštekal na líšku. Elvis je ešte šteniatko, ale za odvahu a chuť si vyslúžil od normajstra pochvalu, ktorá nás samozrejme potešila a nabudila :-). Tak snáď sa aj my niekedy zúčastnime naozajského norovacieho tréningu a možno keď ho to v budúcnosti bude baviť, zložíme brlohársku skúšku. Ale to je ešte hudba budúcnosti a ja nechcem predbiehať udalosti :-).

Víkend sme ukončili dlhouuu prechádzkou pri ramenách Dunaja, ktorá nás úplne zmordovala tak ako celý "busy" víkend.

Fotky z tohto víkendu si môžete pozrieť TU.